~ pozastaveno ~

Blah~ #08 // přijímačky

16. dubna 2016 v 0:18 | AWIT•ER |  blah
Zdravím^^
Nejsem zrovna člověk, co by se během sveho života moc učil, co se týče školy. Vlastně když už ten sešit či učebnici otevřu, tak pět minut před testem, o kterém se dozvím během přestávky. A celkem to jde. Zatím. Možná kdybych si něco doma párkrát opakovala a neflákala to jako teď, věřím, že bych na vysvědčenění nějak ty samý dala. No to je fuk, co jsem chtěla říct bylo, že ač nedobrovolně, tímto rokem končím na základní škole a pak pádím na střední. Nejsem z toho moc nadšená, ale na druhou stranu se možná těším.

Bohužel v našem městě není zrovna moc škol, na které bych toužila jít. Všude jinde v našem kraji je plno středních s obory, které bych brala. Jenže jsem moc velkej srab a jen při vyslovení slova intr mám husí kůži. Takže jsem se rozhodla si dát do přihlášky jako první školu náš gympl a druhou školu s oborem veřejnosprávní činnost. Obojí ve městě, kam jsem chodila doteď, ovšem na tu druhou školu chci méně. Vlastně vůbec..

Ok, když jsem to oznámila ve škole ostatním, všichni měli kecy, že se na ten gympl nedostanu.. :D Je nějak "proslulý" tím, že tam chodí samej génius, že plno lidí odtamtud vyhodí, jelikož na učení házej salám a že každý, kdo se tam chce dostat, musí zabouchnout dveře za užíváním si svého mladistvého života a zasypat svůj pokoj knížkami a učebnicemi. Tak jsem si řekla, proč ne. Však vo co de, že? Ahh.. jsem magor. :D

No nicméně jsem dnes na tom gymplu psala přijímací zkoušky - z matiky a češtiny + literatury. Lidi. Kdybyste mě znali osobně a sledovali mě poslední dva týdny, asi byste chodili po baráku a řvali část songu z exo's overdose "someone call the doctor". Učila jsem se! Normálně... jsem se učila... :D popsala jsem celej jeden sešit a5 a vÍTE K ČEMU MI TO BYLO? Víte, k čemu mi bylo se učit 20 podělanejch vzorečků a asi tunu dalších velmi užitečných věcí? Víte- ..no zkráceně jsem tu matiku posrala. :D Myslím, že až to budou kontrolovat, rovnou ten můj záznamovej arch roztrhaj a dají výpověď na celé planetě po přečtení mých odpovědí při prvních dvou úlohách.

Naštěstí se tam hlásilo z mé třídy asi pět lidí, takže jsem měla s kým diskutovat po dopsání prvního testu. Překvapivě první slova, která moje spolužačka (má od první třídy samé jedničky btw) vyslovila, když jsme se v tom bludišti neznámých chodeb konečně našly, byla něco na způsob "ty vole jsem to totálně zku*vila". Což mě upřímně trochu uklidnilo, jelikož jsem si myslela, že to bylo hardcore jen pro mě.. :D Pak když jsme našli zbytek od nás, říkali to samé.
Taky tam byla jedna jistá slovní úloha (které já naprosto miluju, opravdu) (k čemu mi je vědět vzoreček, když ani nevím, kdy ho použít) ohledně brambor. Nepamatuju si přesné zadání, ale zkrátka farmář jel na trh, po jedné hodině prodal 1/5, po druhé 3/6 z toho co mu zbylo a po třetí měl 40 kg. Finální otázka bylo kolik měl dohromady brambor. No prostě totální hovadina.. Před chvílí jsem objevila video, které už někdo stihl udělat a musím uznat, že je fakt výstižné.. :D Každý z toho na fb umírá smíchy, mně se chce spíš brečet a vy to nejspíš vůbec nepochopíte, ale co už. :D
(ten týpek má být člověk, který vymýšlel právě otázky k testům cermat, jež jsme měli tu čest psát)

Pak přišla na řadu čeština. I když jsem měla na vysvědčení průměr z matiky 1.65 a z češtiny 2.30, zjistila jsem, že to ve skutečnosti vůbec neodpovídá mým schopnostem. :D Tu češtinu jsem dala úplně v pohodě. Zatímco jsem u matiky nestihla skoro ani přečíst všechny úlohy, natož je vypočítat, u češtiny jsem stihla všechno a mám takový skromný pocit, že možná i většinu dobře.. :D Tady jsem byla už méně vynervovaná, takže jsem si nemusela všechno číst třikrát, kvůli klapáním podpatků té fúrie co nás o matice obcházela nebo otravnýmu tikání hodin a soustředila jsem se celkově víc, než u prvního testu.

Když test skončil, učitelka se o nás zajímala asi jako já o množství cukru v oplatce, kterou mám teď už asi třetí v sobě, takže se na mě bez ostychu otočil človíček, který seděl přede mnou. Kouknul se mi do papíru, který jsem s velkým sebevědomím dopsala a postřehla jsem, že si čte odpověď u jisté otázky. Jsem si řekla, že se tím nebudu zabývat a že bude jeho problém, až ta babka přestane brejlit do kompu a zabloudí pohledem k němu. Zamračil se na mé dílo a zašeptal, že chyba není u áčka, ale u céčka, že to mám blbě. Pak se otočil, aniž by si toho kdokoliv všiml. Asi pětkrát jsem si to po sobě přečetla a byla jsem si jistá, že to mám dobře. Těkala jsem očima z toho kluka na papír a zpátky. Furt jsem to nepřeškrtala. Pak jsem cvakla propiskou a hodila ji na stůl. Jako co mi je po něm, má to špatně a já to mám dobře. Tečka. Odevzdala jsem to, zahlédla jsem, že on zaškrtl opravdu céčko a on viděl, že já tam mám furt áčko. Hodil po mě pohled jako tvůj problém, já ti to říkal.., já se se stále vysokým sebevědomím otočila na podpatcích, které nenosím, a odešela na chodbu, kde byla shromážděná snad celá škola.
Když jsme si navzájem říkali dojmy, ptala jsem se jich na tu otázku. Většina z nich říkala, že to bylo áčko. Dokonce nejchytřejší šprtka na češtinu od nás ze školy. Slyšel to. Byl skvělej pocit se opět setkat očima s tím klukem, kterej nakonec rezignovaně obrátil pohled jinam.. :D
Ok, teď čekat deset dní a doufat, že budu mezi 90 lidma ze 158, které vemou. Každopádně když to nevyjde, nic se neděje, jelikož na tu druhou školu se hlásilo 45 lidí a berou jich 30. Jenže tam se bere na přijímačky hrozně malý ohled a důležitější je prospěch, který mám celkem v pohodě a jen díky němu jsem v pořadí 4. ze 45, takže to mám v podstatě jisté.
Uvidíme.
Taky se omlouvám za neaktivitu jak na mém, tak na vašich blozích, vážně jsem se učila.. :D
Mějte se hezky, papaa :>


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asuka Asuka | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 13:54 | Reagovat

Na to se tedy vůbec netěším :D zrovna jsme na pracovkách začali dělat téma střední školy a já po tý hodině -co by mi měla údajně pomoct s výběrem-, byla ještě míň rozhodnutá, než před tím.. Hodně také kvůli tomu, že na gympl na který s největší pravděpodobností půjdu ze hlásí většinou tak 100 lidí a berou jich 30. A na tu druhou (pro změnu) se nehlásí skoro nikdo.. Jinak můj problém není udržet si průměr (kromě fyziky), ale jsem vždycky před něčím velkým tak moc vynervovaná, že to je prostě v háji.. Hlavně mi pořád rodiče tvrdí jak to neudělám, takže podpora jak svině, žejo.. Každopádně - doufám, že  ti to dobře dopadne a nebudeš litovat svého rozhodnutí. Mám tu možnost vidět u bratra, jaké to je jít někam, kde se vám nelíbí... A ohledně toho zda se těším nebo ne, mám to stejně jako ty. Na jednu stranu, končeně budu někde jinde a s jinýma lidma, ale to neznamená, že to bude lepší..

2 AWIT•ER AWIT•ER | Web | 16. dubna 2016 v 14:21 | Reagovat

[1]: Přesně tak, ty rádoby pomocné hodiny s naší školní psychološkou si moc dobře pamatuju.. té když řekneš, že ráda zasazuješ na zahradě narcisky, hned je pro tebe nejlepší zahradnická škola.. Prostě jsem z toho měla ještě větší guláš a byla jsem o dost méně rozhodnutá než předtím..
To s tím, jestli se těším nebo ne - je to těžký. Na tom gymplu by byli úplně jiní lidé, než na té druhé škole, což je zároveň i učňák, na který chodí takoví ti typičtí frajírci, co studují zedníka, ale venku choděj s cigaretou u huby a v kapse mobil, ze kterýho hraje co nejlépe nejsprostší song od Ektora.. :D vím, že by to nebylo tak hrozný, jak si to asi teď představuju, ale fakt se celkem bojím jít mezi úplně cizí lidi.. Na tom gymplu by to tak špatné nebylo a taky tam je asi pětkrát víc žáků, takže buď lepší podmínky k tomu splynout s davem nebo naopak větší nabídka při výběru kamarádů.. :D taky tam jde spousta mých známých, kdežto na té druhé škole bych byla ÚPLNĚ sama..

3 Leriane Leriane | Web | 17. dubna 2016 v 9:51 | Reagovat

Přijímačky. Well já se hlásila na uměleckou školu, takže jsem je dělala už někdy v lednu, ale držím palce, aby jsi se tam dostala. Střední škola je vlastně jakoby nová etapa života a i když se ti do ní zrovna dvakrát nechce, musíš se posunout dál. Všichni mi včera psali o tom jak upřímně doj*bali matematiku a na toho farmáře si taky stěžovali XD prý čeština byla jednoduchá. Učitelka z pracovních čiností nám asi poslední měsíc nemluvila o ničem jiném, než o střední škole a na poslední pracovky nám i radila, co si správného vzít ke svačině. Takže celá naše třída dělala cermaty s banánem v ruce a nějakou musli tyčinkou. U mě se na umělku s mým oborem hlásilo zhruba 70+ lidí a z toho brali 13 a já měla štěstí, že jsem se tam dostala xD To dáš :)

4 Elyrose / Saomy Elyrose / Saomy | Web | 23. dubna 2016 v 10:11 | Reagovat

:D Haha celkom ma pobavilo čítať to a nas5 sa vrátiť na školu :D. Ja si pamätám že to so mnou bolo totálne také ísté, tiež som sa učila len cez prestávky a každý mi hovoril že ma na moju školu nevezmú "našťastie som nemusela robiť príjmačky" a vzali ma na obe školy kde som sa hlásila :D. Som zvedavá aký bude nakoniec výsledok  a či sa s tým chlapcom ešte stretneš aby ste to prediskutovali :D "mohlo by z toho vzniknúť niečo romantické" :D.. Držím palce :3.

5 Penny Mizuki Allonsy Penny Mizuki Allonsy | Web | 27. dubna 2016 v 19:31 | Reagovat

Tak prijimacky uz mas za sebou a vysledky nejspis uz taky vis :D Ja jsem rada za CERMATA, pac SCIO jsou pry mnohem tezsi :D Ale libi se mi, ze si delala stejne prijimacky jako ja :D x'D Ta cestina byla lehci nez matika. To jsem pak nevedela, co delat xD No, tu matiku jsem nestihla, ale jsem s vysledkem spokojena.
Jinak s tim intrem, uprimne mam taky nahnano xD A
No, to je asi vse :D Musis mi rici, jak si dopadla! :D

6 Mentalyil | Ellin Mentalyil | Ellin | Web | 3. června 2016 v 19:31 | Reagovat

Gympl. Ach děvče zlaté, připrav se na kvantu učení :D
Já osobně bych na gymplu teda nepochodila.
Budu ti držet palečky a snad jsi přijímačky zvládla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama