~ pozastaveno ~

Kill me, heal me

18. července 2016 v 13:51 | AWIT•ER |  kdoramy
Zdravím^^
Máte taky, když dokoukáte nějaký seriál či anime, tak neskutečně prázdnej pocit, že ani nevíte co se svým životem? Předpokládám, že ne, ale mně se to děje snad pokaždé. T_T

Víte, já když se rozhodnu koukat na něco, co má více jak jeden díl, buď to musím zhlédnout ještě v ten den nebo bych na to raději neměla začít koukat. Jsem vážně divná. Mám rozkoukáno nejméně 5 doram a u každé jsem skončila zhruba u 7-8 dílu. Asi jsou tyhle epizody prokleté, nevim. Zajímavé je, že když sleduju ty první díly, hrozně mě to baví a říkám si ok tohle je boží, ok tohle dokoukám, ok, ok, ok ... Pak mi ale v hlavě nějak hrábne a druhý den na to vůbec nemám náladu. A ta nálada ani většinou nikdy nepřijde, takže.. jop..

Naštěstí se tohle ale u několika seriálů nestalo. Díky bohu mezi ně patří Kill me, heal me, což je korejská dorama, vysílaná v roce 2015. Jak už jsem naznačila, jediný způsob jak něco u mě dotáhnout do konce, je neodbíhat od toho, udělat to co nejrychleji. Takže jsem v podstatě jela tři dny bez přestávky, když nepočítám spaní.
Ani nevím, proč tohle píšu, ale momentálně nemám v hlavě nic jiného. Recenze psát neumím, takže nečekejte nic světoborného. Jediné co vlastně chci - doporučit.
Když jsem tak zpětně četla anotace k doramě, jsem ráda, že jsem si je nečetla před tím, než jsem se rozhodla na to koukat. Vlastně si anotace nečtu skoro nikdy, spíš koukám na žánry a obsazení. Takže kdybych měla říct svými slovy o co se jedná...


Cha Do Hyun (Ji Sung) si nepamatuje svůj život mezi 7-8 rokem. Od těchto let má disociativní poruchu identity - DID. Vytvořil si alterega, která můžou kdykoliv "ovládnout jeho tělo" a on se tak najednou naprosto změní, aniž by tomu mohl zabránit. Mezi jeho "osobnosti" patří Shin Se Gi, který je povahově přesný opak Do Hyuna. Další je Ahn Yo Na, holka, 17 let, typická faninka klučičích idol skupin. Je sestrou - dvojčetem Yo Seoba, dalšího z jeho osobností, který má sklon k sebevraždě. Perry Park je jeho 4. alterego, ze všech nejstarší. Dále je NaNa a mr. X, o kterých se podrobnosti dozvíte ze seriálu.
Cha Do Hyun je syn dědice velké společnosti, který ovšem leží v komatu ještě z doby, kdy malého Do Hyuna zachránil z požáru. //ztrácíte se v tom? pardon. :D//

Na druhé straně je Oh Ri Jin (Hwang Jung Eum), lékařka, psychiatrička. Má dvojče Oh Ri Ohna, který je známý spisovatel, ale jen pod svým pseudonymem Omega. Když se Ri Jin "náhodou" (existují v doramách vůbec náhody?) potká se Se Gim (jedním z osobností Do Hyuna), začíná tak celý příběh o tom, jak se muž snaží získat kontrolu nad svým celkem zmateným a osamělým životem. Cha Do Hyun se opět začne léčit a Ri Jin v tom hraje velkou roli.

Fajn, v celém tohle článku mám celkem zmatek, ale whatever.
První věc, kterou musím zmínit, je výkon herce Ji Sunga - hlavní postava Cha Do Hyun (↑), protože zahrát v jednom seriálu 7 rolí je, myslím si, obdivuhodné. Zvládl to úžasně, opravdu jsem si někdy myslela, že je to pokaždé jiný herec. Dokáže změnít svůj výraz tváře několika způsoby, to samé hlas. Tady je rozdíl mezi Se Gim (vlevo) a Do Hyunem, tedy hlavní osobnost a "majitel" svého těla (vpravo):


Vím, že asi účes dělá hodně, ale věřte mi, způsob kterým mluvili byl taky jiný, dokonce i blbost jako je chůze - každý měl svou.
No a pak je tu Yo Na...


Díky tomuhle a několika dalším absurdním situacím z toho naštěstí není žádná depresivní dorama, jak se může zdát právě ze zmíněných anotací.
Yo Na se objevovala pokaždé, kdy bylo Do Hyunovi nejhůř, když ho něco trápilo. Dovedete si představit tak brutální skok ze smutné atmosféry do scény, kdy chlap řve na idola "oppa"?


Miluju všechny momenty, kdy se ho "zmocnilo" tohle alterego. Nejde se u toho nesmát nahlas, opravdu.. :D

Druhá věc je herečka Hwang Jung Eum. Přišla mi hrozně sympatická, hodila se na roli a k tomu se k sobě s hercem Ji Sungem neskutečně hodí. Jakože fakt. Myslím, že je tohle snad můj nejoblíbenější pár ze všech doram, když nepočítám hlavní pár v Healerovi (protože to nic nepřekoná). Viděla jsem snad všechny behind the scenes videa a pokaždé to tam mezi nimi tak jiskří... Vážně to budou asi profesionálové. :D Co na tom, že jsou oba ve vztahu a dokonce v manželství, že? :D gonna ship it anyway
Fakt, že hráli pár ještě v doramě Secret Love, dva roky předtím, mi přijde prostě roztomilý.^^ Několikrát zmiňovali, že jsou dobří přátelé, rozumí si, rádi spolu spolupracují a když prý dostanou další nabídku, rádi budou hrát opět spolu.
Skvělá je taky role bráchy Oh Ri Jin, tedy Omegy, na kterého si jistým způobem zasedne Yo Na - ženské alterego Do Hyuna. Ke konci mi ho bylo ale tak moc líto, že jsem se nemohla nerozbrečet. Vážně jedna z nejzajímavějších postav.

Oficiálně moje nejoblíbenější scéna je, kdy Se Gi řekne Ri Jin, aby si sundala kabelku a když neposlechne, on odmítne na oplátku nosit kravatu. A tak vznikla "rap battle" scéna, která je mimochodem naprosto improvizovaná a neměla tam původně vůbec být. :D
0:38 - způsob, kterým říká "neck tie"... pls...

Chtěla jsem sem dát i víc dojemných fotek a gifů, ale nechci vám toho moc vyspoilerovat (vzhledem k tomu, co všechno zásadního se v té doramě stalo, byla bych tu hodně dlouho).

Takže ještě jednou. Nestává se často, že bych něco někomu doporučovala, protože většinou to, co se líbí mně, se nelíbí ostatním a naopak, ale přesto vám říkám, abyste tohle zkoukli. Opravdu mě to bavilo a dokonce jsem i přehlédla to klišé ohledně toho, že je hlavní postava opět nějaký dědic, který ale touží po všem jiném, kromě toho vést firmu. A taky se tu opět setkáváme s kamarádem Osudem, který tomu napsal vlastně celý scénář.
Stojí to za to, vážně.
Papaaaa:>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asuka Asuka | E-mail | Web | 19. července 2016 v 11:01 | Reagovat

Božeee, věř mi, vím o čem mluvíš, když říkáš, že musíš koukat v kuse. Takhle to mám hlavně s anime, na který půl roku kvůli tomhle doslova seru... :D a doramy jsou další kapitola. Upřímně jsem viděla jen jednu, protože prostě proto, a ani jsem nevěděla o čem bude. A víš co na ní bylo to nejlepší? Že jsem ani netušila, že tam hraje Myungsoo... :3333 myslím, že moc dobře víš, o jakém pocitu mluvím... :DD On je můj fetiš, totální.
A pak jsem si naplánovala asi 10 doram a .. řekla si, že se na ně podívám o prázdninách. Bohužel jsem dopadla jinak a začala koukat na britský seriál My mad fat diary, který jsem díky bohu, včera dokoukala celý a už se mohu věnovat doramám, protože si mě fakt dobře naladila, díky. A tohle vypadá fakt dobře, takže se do toho brzy pustím.
Jo a ten pocit, že jakmile skončí anime/seriál/kniha a ty nevíš co se životem, to zažívám v podstatě nonstop... T_T

2 AWIT•ER AWIT•ER | Web | 19. července 2016 v 11:28 | Reagovat

[1]: Ano, knížky jsem zapomněla zmínit.. u těch to je snad ještě horší, protože je většinou prožívám ještě víc, než filmy apod. :D A můžu vědět, co bylo za doramu s Myungsooem? :3 :D Vím, že hrál v nějaké s Krystal, nevím jestli myslíš tuhle.. Já když začala koukat na Oh My Venus, vůbec jsem nevěděla, že tam hraje Henry ze SUJU a pak tam najednou vyskočí a já úplně v prdeli :DD
Jinak jestli plánuješ doramu, fakt se koukni na tohle.. :3 sice tam není Myungsoo a myslím že ani jinej idol, ale...dsajdiasdiuah

3 S c a r s S c a r s | Web | 21. července 2016 v 9:19 | Reagovat

Kill Me, Heal Me byla jedna mezi prvními doram po mé velké pauze, kdy jsem přestala sledovat doramy a začala zase anime. :D Teď to mám zase tak, že nejsem schopná sledovat anime, ale sjíždím denně jen doramy. :D

Nicméně mě si Kill Me, Heal Me bohužel moc nezískalo a vlastně jsem to ani nebyla schopná dokončit. Je pravdou, že Ji Sung byl skvělý ve všech rolích, ale nedokázala jsem si nějak k postavám vytvořit vztah a bohužel mi nesedla ani herečka Hwang Jung Eum, kterou jsem tehdy viděla souběžně v doramě She Was Pretty a její postavy jsou snad všude stejně, všude stejně uřvané a hlasité. :D Což prostě nebylo pro mě. :D Ale na druhou stranu chápou, proč se to ostatním líbí. :D Hezká recenze! :))

4 Inu~ Inu~ | Web | 23. července 2016 v 22:00 | Reagovat

Jeej táto dorama vyzerá veľmi dobre *-* aspoň teda podľa toho čo hovoríš a podľa obrázkov a gifov, ten nápad s tými alteregami sa mi celkom dosť pozdáva :3 Určite si to pozriem ^^ raz.. keď sa odhodlám.. :D a ten pocit keď dopozeráš niečo a potom nevieš čo ďalej so životom veľmi dobre poznám, je to strašne deprimujúci pocit! :D tak šup šup, rýchlo začni pozerať niečo ďalšie ^^ :D

5 Gabriella Gabriella | Web | 25. července 2016 v 20:04 | Reagovat

Páni to vypadá opravdu pěkně! (Ne vůbec ne kvůli těm obrázkům ♥ :D ). Určitě se na něj někdy podívám, stejnak v TV nic nedaávají

6 Mentalyil | Ellin Mentalyil | Ellin | Web | 31. července 2016 v 21:20 | Reagovat

Znám ten pocit. Začneš se dívat na drama, ale po nějakém určitém díle (většinou je to u mě taky 8-9) už to jde stranou a než se k tomu zase člověk dostane... Kde jsou ty časy, kdy se na dramy koukalo zkrátka nepřetržitě?
Asi už jich máme nakoukaných tolik, že si musíme dávat pauzy :D
*Odůvodnění lvl 100*
Kamarádka mi o téhle dramě již básnila, ale zapomněla se zmínit, že jeho další osobnost představuje i dívka... Wau :DDD Hned mě to láká víc.
Upřímně mám v plánu se na drama podívat, ale stále jsem zaseklá u Dots. Wait. Já zase zapomněla díl. Oh god! No...řekněme, že 10. Myslím, že jsem se trefila. Whatever.
Kdybych byla herečka, rozhodně by mě lákalo zahrát si role nějakého psychopata a nebo namyšlenců. To by mi podle mě šlo nejlépe :'D Hah. Kéžby. Třeba se mi někdy vyskytne prostor na menší roli. (Zabili by mě v pár vteřinách filmu. Takové ty role na začátku hororu/detektivek, kdy se odstraní první člověk a teprve to poté začne a řeší se záhady s ostatními hrdiny. Eh. So sad.)

7 Ady Ady | Web | 6. září 2016 v 20:13 | Reagovat

Kill me heal me!!! **-** to je naprosto dokonalé drama. Jisung byl úžasný. Úplně jsem milovala tu proměnu v Shin Segiho. A o Yo Ně ani nemluvě. :DD Já mám strašně ráda věci s takovouhle tématikou, jakože schyzofrenie. Takže i tohle mě naprosto dostalo. Jedno z mých nejoblíbenějších. :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama